To organize photos a store offers two types of storage albums or boxes : Lily buys 5 boxes and 10 albums and pays 80. Victoria buys 11 boxes and 10 albums and pays 104.
What is the price of a box?
What is the price of an album?
Checking ... please wait
This type of exercise can be solved using the function : solve_equations